Dodany: 2012-01-09 12:57:13

 

Jak poznać, że dziecko nadaje się do przedszkolaRozwój dziecka jest sprawą bardzo indywidualną. Mimo, iż wyznaczone są przez pedagogikę, medycynę i psychologię pewne standardy, to zawsze może pojawić się od nich pewne odstępstwo, nie oznaczające jednak defektów. Moment, w którym dziecko jest gotowe, by móc uczęszczać do placówki takiej jak przedszkole wawer, nie zawsze następuje więc w określonych momentach życia.

 

O tym, czy dziecko jest gotowe na przedszkole wawer decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest jego samodzielność, dotycząca zarówno czynności samoobsługowych (jedzenie, ubieranie, mycie się czy korzystanie z toalety) jak i psychicznych predyspozycji do możliwości pozostawania pod opieką innych osób niż rodzice czy najbliższa rodzina.

 

Większość z nich opiekunowie mogą w dziecku do pewnego stopnia kształtować w procesie wychowawczym, pozwalając na swobodny wybór aktywności czy kładąc nacisk na samodzielność przy jedzeniu czy ubieraniu. Jeśli jednak maluch nie jest przygotowany rozwojowo na przedszkole wawer, to zmuszanie go do uczęszczania tam przyniesie więcej szkody niż pożytku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak poznać, że dziecko nadaje się do przedszkola
Nick: