Dodany: 2012-01-09 13:02:06

 

Czego uczą się dzieci w przedszkolachNiemal od początków ludzkości znane są takie czy inne formy zbiorowej opieki nad dziećmi. Kiedyś gromadziły się one, by poprzez lekkie prace uczyć się wiedzy o życiu, pomagając w codziennych obowiązkach. Dziś tę funkcje przejęły placówki takie jak przedszkole wawer, posiadające odgórnie narzucone ramy, umiejętności i zdolności jakie mają one w dziecku wykształcić.

 

Mimo, iż przedszkole wawer stanowi przykład zinstytucjonalizowanej jednostki opiekuńczo-wychowawczej, to ma ono możliwość indywidualnego doboru programów nauczania, jeśli tylko uwzględniać będą one podstawowe punkty, zawarte w normach. Edukacja dzieci w tym wieku, sprowadza się głownie do kształtowania samodzielności w czynnościach samoobsługowych (jedzeniu, korzystaniu z toalety, ubieraniu, higienie) oraz umiejętności pracy w grupie.

 

Przedszkole wawer ma bowiem stanowić przygotowanie do dalszej nauki, już w szkole podstawowej. Dlatego też wpajane są tam dzieciom również elementarne zasady, jakie w tego typu placówkach oświatowych panują, by mogły się one łatwiej dostosować do tych norm..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czego uczą się dzieci w przedszkolach
Nick: