Dodany: 2012-01-09 13:05:25
 

Czy z dzieckiem trzeba się bawićKwestia właściwego wychowania dzieci jest niezwykle ważna, gdyż nabyte w tym okresie doświadczenia, przyzwyczajenia i wiedza, mają przełożenie na całe późniejsze życie człowieka. Podstawową aktywność maluchów stanowi zabawa.

 

To dzięki niej poznają one świat oraz prawa nim rządzące oraz ćwiczą ważne umiejętności. Kadra, jaką posiada przedszkole wawer, doskonale o tym wie i często stosuje formę zabawową dla osiągnięcia konkretnych efektów wychowawczych czy dydaktycznych.

 

Przedszkole wawer nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie dziecko powinno sie bawić. Rodzice czy opiekunowie również powinni uczestniczyć w takiej aktywności, zwłaszcza jeśli maluch nie posiada rodzeństwa. Ponadto partycypacja w jego działaniach, daje możliwość umiejętnej ingerencji, by stała się ona bardziej twórcza – była nie tylko przyjemnością ale i korzyścią dla rozwoju umysłowego i fizycznego. Przedszkole wawer duży nacisk kładzie także na dostosowanie konkretnych zabaw do wieku dzieci. Determinuje on bowiem ich rodzaj (zbiorowe, indywidualne) i stopień trudności zadań im towarzyszących..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy z dzieckiem trzeba się bawić
Nick: