Dodany: 2012-01-09 13:12:36

 

Jak rozmawiać z dzieckiem o uczuciachZachowanie równowagi psychicznej bardzo pomaga skoncentrować się w życiu na innych rzeczach, niż własne problemy i zyskać pewność siebie. Dlatego już w dzieciństwie powinniśmy uczyć dzieci wyrażać siebie i co czują, również po to, by łatwiej mogły porozumieć się z innymi ludźmi. przedszkole wawer i prowadzone w nim zajęcia także taki cel mają przed sobą.

 

Pamiętajmy jednak, że przedszkole wawer nie może zastępować w tym rodziców, gdyż to właśnie przede wszystkim oni, powinni rozmawiać ze swoją pociechą o uczuciach. W przypadku dzieci nie jest to łatwe. Z reguły bowiem, zwłaszcza te młodsze, posiadają bardzo ograniczony zasób słownictwa, nie zawsze pozwalający na precyzyjne wyrażenie siebie oraz nazwanie konkretnych odczuć ogólnie przyjętymi do tego zwrotami.

 

Ponadto, maluch sam do końca może sobie nie uświadamiać swoich emocji oraz ich przyczyn. Nigdy nie wolno też dziecka przy tym poganiać czy lekceważyć oraz bagatelizować trudnych dla malucha spraw. Pedagodzy, zatrudniani przez przedszkole wawer, często służą rodzicom radą w takich sprawach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak rozmawiać z dzieckiem o uczuciach
Nick: