Dodany: 2012-01-09 13:14:19

 

Co zrobić, gdy dziecko płacze w przedszkoluNawet dla dorosłego człowieka, każda nowa sytuacja lub nagła zmiana może być powodem do stresu. Tym bardziej dziecko, zwłaszcza kilkuletnie, bardzo przeżywa większość jakichkolwiek nowości. Do takich zaliczać się może przedszkole wawer, do którego dziecko zaczyna uczęszczać, by rodzice mogli wrócić do pracy.

 

Jeśli nie przygotujemy malucha odpowiednio, przedszkole wawer będzie się mu wydawało miejscem niemiłym, co zaowocuje niechęcią do przebywania tam i częstym płaczem. Choć faktem jest, że nie tylko ta kwestia może być powodem wylewania łez, podczas pobytu w placówce tego typu. Niektóre dzieci poprzez tę formę, próbują zwrócić na siebie uwagę opiekunek, by zajmowały się nim i tylko nim – występuje to zarówno u jedynaków jak i maluchów z licznym rodzeństwem.

 

Ponadto, poprzez płacz mogą próbować wymusić na otoczeniu pewne aktywności czy zachowania lub ustępstwa wobec niego. Osoby zatrudniane przez przedszkole wawer nigdy nie bagatelizują jednak płaczu, gdyż może on być również spowodowany pewnym dyskomfortem (bólem, chorobą). Zawsze przed przeciwdziałaniem należy rozpoznać powód cieknących łez..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co zrobić, gdy dziecko płacze w przedszkolu
Nick: