Dodany: 2012-01-09 13:16:39

 

Wyprawka przedszkolakaObecnie przyjęte standardy zakładają, że nawet w publicznych placówkach oświatowych, takich jak przedszkole wawer, rodzice dziecka winni wyposażyć pociechę na pobyt w takim miejscu. Całość niezbędnych akcesoriów zwana jest wyprawką. Przez jej kompletowanie rodzice przechodzą niemal na każdym szczeblu edukacji – zmieniają się tylko komponenty.

 

Z reguły przedszkole wawer już w momencie zapisu dziecka, podaje opiekunom listę potrzebnych przedmiotów. Może być ona różna w różnych placówkach oraz zmieniać się wraz z przechodzeniem malucha do kolejnych oddziałów.

 

Najczęściej wyprawka przedszkolaka zawiera w sobie materiały piśmiennicze i plastyczne (ołówki, kredki i mazaki różnego rodzaju, gumki do ścierania, farby, nożyczki, blok rysunkowy, techniczny i kolorowy, wycinanki, plastelinę, bibułę oraz cały szereg innych) oraz artykuły higieniczne (papier toaletowy, ręczniki papierowe, jednorazowe chusteczki, ręcznik, mydło w płynie lub kostce i temu podobne). W niektórych oddziałach dla starszych dzieci, przedszkole wawer wprowadza także podręczniki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyprawka przedszkolaka
Nick: