Dodany: 2012-01-09 13:31:55

 

Gdy dziecko nie chce jeść w przedszkoluPodobnie jak dorośli, tak i dzieci, mają swoje upodobania kulinarne. Zatrudnione przez przedszkole wawer opiekunki spotkać mogą się więc zarówno z niejadkami jak i maluchami „wszystkożernymi”, które nie sprawią kłopotu w trakcie posiłków.

 

Nierzadko zdarza się jednak, że dziecko nie chce jeść, tylko gdy przebywa w miejscu takim jak przedszkole wawer. Może to stanowić problem zarówno dla rodziców jak i opiekunów w placówce, gdyż maluch głodny robi się często humorzasty i trudniej się nim zajmować, a ma się przecież całą grupę. Ponadto głodówki takie mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych.

 

Dlatego też zarówno opiekunowie jak i przedszkole wawer, powinni podjąć wspólne wysiłki, by takie zachowania zwalczać. Przede wszystkim trzeba rozpoznać ich przyczynę. Może to być zarówno blokada psychiczna, spowodowana niechęcią malucha do przebywania w takim miejscu, jak i kwestia smaku potraw, który może mu nie odpowiadać. By przeciwdziałać takim zachowaniom, można na początku dawać dziecku jedzenie przygotowane w domu, gdyż jest ono z nim oswojone. Będzie to więc również dodatkowy bodziec wspierający je w nowym otoczeniu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdy dziecko nie chce jeść w przedszkolu
Nick: