Dodany: 2012-01-09 13:35:05

 

Gdy dziecko nie chce leżakować w przedszkoluPoczątkowy okres rozwojowy człowieka zakłada przewagę dwóch podstawowych czynności: jedzenia i spania. Także po okresie niemowlęcym, młodsze dzieci często potrzebują w dzień dodatkowej godzinki czy dwóch snu, by sprawnie funkcjonować. Z tego względu, instytucje takie jak przedszkole wawer często w planach zajęciowych uwzględniają tak zwane leżakowanie.

 

Niektóre dzieci, którymi opiekuje się przedszkole wawer, nie chcą jednak wraz z innymi spać w wyznaczonym czasie. Wynikać to może z kilku powodów. Najważniejsze z nich to z reguły brak potrzeby snu w trakcie dnia (niektóre dzieci jej już po prostu nie odczuwają) lub też wyniesione z domu przyzwyczajenie drzemki o innej porze.

 

Dziecko takie sprawią problemy opiekunom, dlatego przedszkole wawer wraz z rodzicami, stara się jakoś tę sytuację rozwiązać. Maluchowi takiemu, by nie przeszkadzał innym śpiącym kolegom, można na przykład czytać po cichu bajki, lub na czas leżakowania, pozwolić uczestniczyć w zajęciach innych grup jeśli mana to ochotę. Nie można bowiem zmuszać dziecka do odpoczywania „na siłę”..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdy dziecko nie chce leżakować w przedszkolu
Nick: