Dodany: 2012-01-09 13:39:46

 

Gdy przedszkolak zaczyna kłamaćBujna dziecięca wyobraźnia jest już niemal przysłowiowa. Od pewnego wieku, maluchy mają naturalna skłonność do wyobrażania sobie różnych rzeczy, co pozwala im lepiej poznawać świat i wczuwać się w role innych ludzi.

 

Opiekunki zatrudniane przez przedszkole wawer doskonale wiedzą o tej tendencji i często wykorzystują jej możliwości do osiągania pewnych efektów wychowawczych i dydaktycznych w różnego typu zabawach w udawanie.

 

Fakt, iż przedszkole wawer stało się drugim domem malucha, może mieć jednak mniej pozytywne skutki związane z tym aspektem działalności dzieci. Mogą one bowiem zacząć kłamać, zarówno w stosunku do rodziców, jak i opiekunów w placówkach takich jak przedszkole wawer. Rodzi to wiele problemów i nieporozumień. By przeciwdziałać takiemu, zachowaniu zawsze najpierw należy rozpoznać jego przyczynę. Dziecko bowiem nigdy nie konfabuluje dla samej satysfakcji, zawsze jest w tym jakiś cel. Podstawowym krokiem jest wtedy zintensyfikowanie kontaktu z kadrą jednostki (choćby tego za pomocą mediów elektronicznych), oraz sprawdzanie informacji, jakie przekazuje nam dziecko z pomocą innych źródeł.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdy przedszkolak zaczyna kłamać
Nick: