Dodany: 2012-01-09 13:43:24

 

Jak radzić sobie z zazdrością dzieckaŚwiat nigdy nie był i nie będzie urządzony tak, by wszyscy mieli po równo. Stan posiadania zależy bowiem od wielu czynników. Niekiedy jest to powodem zazdrości wobec osób lepiej sytuowanych. Nie myślmy jednak, że problem ten dotyka tylko dorosłych - dzieci, którymi opiekuje się przedszkole wawer również bywają zazdrosne.

 

Przedszkole wawer oraz zatrudnieni w nim pedagodzy i psychologowie zawsze służą pomocą rodzicom w podobnych sprawach. Jak w każdym przypadku problemów z dzieckiem, podstawową czynnością, uprzedzającą jakiekolwiek działania, powinno być rozpoznanie przyczyn takiego stanu. Problem zazdrości na tle materialnym, często dotyka dzieci z rodzin gorzej sytuowanych.

 

Najlepszym wyjściem, jest cierpliwe tłumaczenie maluchowi, że nie zawsze wszyscy mogą mieć co tylko chcą. Ponadto, inną przyczyną nieporozumień z jakimi stykają się w oddziałach pracownicy zatrudniani przez przedszkole wawer, jest chęć zaabsorbowania uwagi i czasu opiekunów tylko dla siebie. Taki maluch musi jednak zrozumieć, że takie zachowanie jest niewłaściwe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak radzić sobie z zazdrością dziecka
Nick: