Dodany: 2012-01-09 13:45:32
 

Jakie zabawki odpowiednie są dla przedszkolakaJak powszechnie wiadomo, nie od dziś, podstawową czynnością dziecka w młodszym wieku jest zabawa. To dzięki tej aktywności, może ono pełniej poznawać świat i prawa nim rządzące. Niemal każdy element otoczenia może się stać dla malucha potencjalną zabawką i opiekunowie zatrudniani przez przedszkole wawer często wykorzystują ten fakt w zajęciach.

 

Przedszkole wawer, jako placówka nie tylko opiekuńcza ale i edukacyjna, powinno zadbać aby znajdujące się w nim pomoce i zabawki, odpowiednie były dla dzieci w danym wieku oraz nie tylko zapewniały maluchom rozrywkę, ale także kształtowały pewne umiejętności przydatne w późniejszym życiu, czy przekazywały informacje o świecie.

 

Dlatego też wskazane są wszelkiego typu gry dydaktyczne oraz przedmioty rozwijające sprawność manualną (zwłaszcza ręki i palców, jako wstęp do nauki pisania). Przedszkole wawer zaopatrzone jest również w zabawki pomagające polepszać percepcję otoczenia oraz spostrzeganie szczegółów a także wyobraźnię przestrzenną – są to choćby wszelkiego rodzaju klocki i układanki trójwymiarowe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie zabawki odpowiednie są dla przedszkolaka
Nick: